„Síla je v přítomném okamžiku.“

- Louise L. Hay

Z pomůcek, co jako vitarián využívám k přípravě jídla, potřebuji jen dvě:


Šnekový odšťavňovač - Angel Juicer s homogenizačním pouzdrem - zde jsem nešetřil a koupil kvalitní, který odšťavňuje pomalými otáčkami (čímž zachová maximum živin) a má výbornou výtěžnost. Navíc jsem si k němu přikoupil homogenizační pouzdro, abych mohl snadno mlít namočené konopné, makové, lněné a sezamové semínko (nestaral jsem se v dávné minulosti o zoubky a tak teď potřebuji pomoc :D).

Doporučeno autorem knižního bestselleru opRAWme se - Stanislavem Skřičkou - G21 Chamber horizontal za 5 999,-

Na semínka postačí i obič mlýnek na mák (jen doporučím s větší násypkou a dírkou, jinak je to s mokrými semínky patlačka).


Reverzní osmózu na filtraci vody - tady jsem taky vzal to nejlepší, ale přímo za nákupku od českého distributora (ta možnost tu pořád je). Svojí čistotou vody je vhodná na pití, rychlejší klíčení semen a oříšku, také na lahodné "čajové" maceráty - sluneční čaje a pro zvířátka a rybičky :).


Na těch dvou jsem nemusel šetřit, protože nemám a ani nepotřebuji vařič, troubu, myčku na nádobí, mikrovlnku, lednici (bohatě stačí sklep), mrazák, rychlovarnou konvici, mixéry a další a další....A navíc takový odšťavňovač a osmóza mají spotřebu elektřiny nula nula nic ^_^

Kuchařka aneb jak jím

Co jím? aneb proč neřeším jídelníček

Kde nakupuji aneb proč nemusím chodit do supermarketů

„Nejšťastnější je ten, kdo má nejméně žádostí.“

- Siddhártha Gautama